درمان جوش صورت با کرم و ژل ضد جوش

درمان جوش صورت با کرم و ژل ضد جوش

این بیماری پوســتی عوارض اجتماعی و روانی قابل توجهــی دارد. همچنین آکنه و انواع جوش صورت هزینه گزافی در سیســتم بهداشتی درمانی به خود اختصاص می دهد. علت چند گانه این بیماری درمان آن را با دشواری مواجه می کند.
دلیل اصلی جوش و آکنه، مستقل از نوع آنها، تولید بیش از حد سبوم است .اگر این مشکل بلافاصله درمان نشود،میتواند روندی منفی و گسترش بیش از اندازه ی آن در سطوح مختلف پوست بدن بشود. آکنه و انواع جوش صورت یک بیماری شــایع و مزمن پوستی است که بیشتر از ۸۵% نوجوانان را گرفتار می کند و در بعضی از بیماران تا ســنین بزرگسالی ادامه می یابد .
درمان های رایج انواع جوش صورت شامل رتینوئیدهای موضعی، بنزوئیل پراکســید، آنتی بیوتیک های موضعی و سیســتمیک، آزلائیک اسید و ایزوترتینوئین خوراکی، درمان های موضعی و لیزر می باشــد.
ضایعات آکنه و جوش شامل کومدون های بسته و گنبدی سفید و کومدونهای باز و جوش های سرسیاه، برجستگی ها و جوش های چرکی و گاهی جوش های سفت زیر پوستی و در بعضی مواقع به شکل کیست می باشد که می تواند منجر به اسکار و تغییرات پیگمانی شوند. ضایعات آکنه اکثراً در صورت و گاهی گردن، قفسه سینه، پشت و شانه به وجود می آیند.
در دنیای مدرن امروز با پیشرفت علم و تکنولوژی محصولات متنوعی از کرم ها و ژل های شستشوی ضد جوش ساخته شده است. که این محصولات کمک شایانی به حل این معظل به ویژه در بین جوان ها میکند. یکی از این محصولات کرم ضد جوش K بیوکلین و ژل شستشوی ضد جوش بیوکلین مباشند که در ذیل به اختصار در مورد عملکرد و مواد فعال موجود در آن ها اشاره میشود.
ژل پاک کننده و ضد جوش بیوکلین :
این محلول پاک کننده برای شستشوی پوستهای حساس و دارای جوش بسیار مناسب است. این ژل ضد جوش سی بیوکلین دارای ویژگی های ذیل میباشد.
یک درمان کننده موثر برای جوش و آکنه میباشد
پاک کننده و تصفیه کننده منافذ عمیق پوست
از تکثیر باکتریهای ایجاد کننده آکنه و جوش جلوگیری میکند

درمان جوش صورت با کرم و ژل ضد جوش

ترکیبات فعال شامل:

  • Acnacidol ( آکناسیدول )
  • Zinc PCA ( زینک پی سی ای )
  • Soothing Complex ( مجموعه تسکین دهنده )
  • Sodium Salicylate 0,1% ( سدیم سالیسیلات )

توضیحات در مورد این مواد فعال در انتهای مقاله بیان شده است.

کرم ضد جوش و آکنه بیوکلین

این کرم ضد جوش کا بیوکلین غنی از مواد اکتیو و انحصاری که با فعالیت میکرو لایه برداری، ظاهر پوست، مخصوصا پوستهای مستعد جوش و آکنه را صاف و شاداب میکند. با استفاده از این کرم پوست شما صاف تر، روشن تر و یکسان تر میشود.

ترکیبات فعال شامل:

  • Acnacidol 3%
  • Zinc PCA 2%
  • Soothing Complex

Sodium Salicylate 2%

توضیحات در مورد این ترکیبات در انتها موجود میباشد.

دیگر مواد شاخص موجود در این محصول :

MATTIFYING COMPLEX-brighting 6%: این کمپلکس موجب حذف و از بین بردن براقی پوست (که در نتیجه غلظت بالای ترشح چربی در سطح پوست میباشد) میشود.

نشاسته ذرت:با فعالیت جذبی و با اثری سریع روی سبوم های ترشح کننده چربی موجب کاهش ترشح چربی پوست میشود.

:ACNACIDOL

مشتق شده از روغن گیاهی گرفته شده از گیاهRicinus communis ، که موجب کاهش ترشح چربی، مهار فعالیت غدد چربی و مهار تکثیر باکتریهای ایجاد کننده جوش و آکنه میشود.

: ZINC PCA

این ماده عمل مشترکی با ACNACIDOL دارد و دارای دو ویژگی مقابله با ترشح زیاد چربی و مرطوب کنندگی میباشد. این ماده فعالیت خود را مستقیم روی بیش ترشحی غدد چربی میگذارد و مجب متعادل شدن این ترشحات میشود. PCA یک جزء سازنده فاکتورهای مرطوب کننده طبیعی میباشد و به عنوان حامل موادی که به آن متصل شده اند، عمل میکند.

: SODIUM SALICYLATE

در نتیجه خصوصیات شیمایی و فیزیکی، دو فعالیت اصلی را ایفا میکند:

  • لایه برداری: با انسداد منافذی که موجب تولید جوش و آکنه میشود، مقابله میکند
  • تسکین دهنده: که باعث کاهش التهاب پوست میشود.

عملکرد این ماده بدون هیچگونه عوارضی برای پوست بوده و فقط موجب لایه برداری ظریف از پوست میشود.

: SOOTHING COMPLEX

این کمپلکس شامل ترکیبات زیر میباشد:

α-Bisabolol: یکی از اجزای اصلی بدست آمده از گل کامومیلا میباشد. این ترکیب دارای خواص تسکین دهنده، نرم کننده و ضد قرمزی التهاب پوست میباشد و برای پوستهای بسیار حساس و ظریف مناسب است.

Dipotassium Glycyrrhizinate: ترکیب اصلی استخراج شده از ریشه شیرین بیان( Liquorice) که دارای خواص ضد التهابی میباشد. تست های پزشکی نشان دهنده عملکرد این ماده در کاهش التهاب در طولانی مدت میباشد.

Tannic acid: این ماده دارای اثرات ضد عفونی کننده و سفت کنندگی میباشد. مطالعات اخیر اثبات کرده که این ماده خاصیت ضد التهابی هم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *